Rukometna reprezentacija Slovenije ubedljivo je porazila akutelnog vicešampiona Evrope Španiju 31:26 u pretposlednjem meču u Grupi 2 na EP u Hrvatskoj i tako zadržala minimalne šanse za plasman u polufinale.

Slovenci su zasluženo savladali jednog od najvećih favorita za odličje. Posebno su bili dominantni u drugom poluvremenu, pošto su u prvih 15 minuta vodili i sa sedam golova razlike (22:15). Značajno je pomogao i crveni karton Morosa de Argile 10 minuta pre kraja, tako da treći sa poslednjeg Svetskog prvenstva nisu imali problema da sačuvaju veliku prednost.

Najefikasniji kod pobedničke ekipe bio je Gašper Marguč sa pet golova, dok je na drugoj strani Feran Sole postigao jedan više.

U drugoj utakmici dana, takođe u Grupi 2 Češka je uspela, posle velikog preokreta, da savlada Makedoniju 25:24. Makedonci su imali u nekoliko navrata i pet golova prednosti, ali su borbeni Česi uspeli to da nadoknade i golom Stanislava Kaspareka 100 sekndi pre kraja dođu do velike pobede. Imala je Makedonija priliku da osvoji makar bod, pošto su dobili sedmerac u poslednjim sekundima meča, ali je šut Dejana Manaskova odbranio nogom golman Češke Tomaš Mrkva.

Sada Slovenija ima tri boda i nalazi se na deobi petog mesta Grupe 2 sa Makedonijom, koja ima takođe tri. Ispred njih su tri ekipe na deobi drugog mesta sa po četiri boda, Španija, Nemačka i Češka. Da bi se plasirala u polufinale Slovenija u poslednjem kolu mora da pobedi Češku i da se nada da Makedonija protiv Danske neće osvojiti više od boda, kao i da Španija i Nemačka igraju nerešeno. Što se Makedonaca tiče, oni su izgubili sve šanse za plasman u polufinale.