Ekipa Partizana pobijedila je Megu Bemaks sa 89:73 u 19. kolu ABA lige.

Izabranici Nenada Čanka ostali su u igri za plej-of ABA lige, ali im je za prolaz među četiri najbolje ekipe potrebno mnogo toga.

Naime, crno-beli da bi završili na četvrtom mjestu ekipa Mornara mora da izgubi sva tri meča do kraja (Cedevita (d), Cibona (g) i MZT (d)), dok su Partizanu potrebne sve pobjede u ostalim duelima (Olimpija (g), Budućnost (d), Cedevita (g)).

Kada je riječ o ovoj utakmici, Partizan je apsolutno dominirao i nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobjednika.

Utakmica je riješena krajem prvog poluvremena kada su crno-beli otišli na preko 15 poena prednosti. Ono što raduje jeste odbrana slavnog kluba, pošto su Megi dozvolili samo 31 poen za 20 minuta.

U nastavku meča ta prednost je samo još više rasla. Tokom treće dionice crno-beli imali su i +25, što je najveća razlika na ovom meču.

Mega je uspjela da u poslednjoj četvrtini dođe do -10, ali nisu imali snage da uvedu utakmicu u egal. Na kraju Partizan je slavio sa 89:73.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Gos i Si sa 17 poena, dok se kod Mege istakao Čančar sa 12 i Rebić sa 11 poena.