DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 300. Sedmerci: Krins Lucern 5(3), Peking sport univerzitet 5(2). Isključenja: Krins Lucern 22, Peking sport univerzitet 18 minuta. Crveni karton: Ženg He (Peking sport univerzitet) u 38. minutu. Diskvalifikacija (treće isključenje): Aljaž Lavrič (Krins Lucern).

KRINS LUCERN: Harbuz 4(2), Vipf, Blater 3, Relstab 1, Gavranović 8(1), Oertli, Ejšer (6 odbrana, sedmetac) , Ramsajer 6, Šlumpf 4, Delšiapo, Papež 5, Bar (4 odbrane, sedmerac), Lavrič, Hofsteter 1, Idrizi 5. Trener: Goran Perkovac.

PEKING SPORT UNIVERZITET: X.He (9 odbrana, sedmerac) , Jiawei Žang 2(2), Z.He 1, Ksie 10, Q.Vang, Ju Vang 1, Liu, Hu, Gu 2, Huang 2, Čao 2, X.Vang, Čeng 1, J.Vang 4, Jianjie Žang 2. Trener: Vlado Šola.

Rukometaši Krinsa savladali su ekipu Pekinga rezultatom 37:27. Rezultat je previsok s obzirom da su se Kinezi dobro držali do 48. minuta. A onda, su Švajcarci koristili to što je bio prazan gol Pekinga i pogađali.

Kinezi su bili žilav protivnik. U 10 minutu vodili su 7:6. Zatim, Krins pravi seriju 5:0 i prelazi u vođstvo 11:7. U preostalom vremenu do odlaska na odmor i jedni i drugi su postizali golove u serijama.

Nakon prvog dijela Švajcarci su imali vođstvo 17:15. U drugom dijelu Kinezi su držali egal sve do 48. minuta 25:24. A onda slijedi period koji smo već opisali. Do kraja utakmice Krins je postigao 12, a Peking samo tri. Na kraju ubjedljiva pobjeda Krinsa 37:27.

Najefikasniji u timu Krinsa bili su Filip Gavranović sa 8 i Severin Ramsajer sa 6 golova. Kod Pekinga najbolji je bio Kvinglong Ksie sa 10 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakUPRAVNI ODBOR RUKOMETNOG SAVEZA BIH: Premijer liga BiH sa 17 klubova
Naredni članakPutevi: Bez problema u saobraćaju