Fudbaleri dobojske Sloge Meridian poraženi su na gostovanju u Tuzli od ekipe Tuzla siti rezultatom 3:0 (2:0), u susretu 17. kola Premijer lige BiH

Trostruki strijelac za domaće bio je Đorđe Pantelić. On je mrežu Sloge pogađao u 8, 11 i 79. minuti.

Po završetku meča trener Sloge Vlado Jagodić je rekao da ekipa nije otvorila utakmicu onako kako su se u svlačionici dogovorili i da je trener domaćih Osmanhodžić izuzetno pripremio svoj tim, koji je na terenu izblokirao sve pokušaje Sloge. Prema Jagodiću rezultat je malo previsok s obzirom na ambicije Sloge i uzimajući u obzir da su oba tima imala niz šansi na utakmici. On je istakao da je bez obzira na danapšnji poraz iza njegove ekipe uspješna polusezona, te da vjeruje da njegovi igrači imaju dovoljno pameti i zrelosti da se tokom predstojećih priprema na najbolji mogući način spreme za nastavak sezone i ostvare zacrtane ciljeve kluba.

Nakon nepotpuno odigranog sedamnaestog kola Dobojlije zauzimaju peto mjesto na tabeli sa 27 osvojenih bodova i gol razlikom 22:30 (-8).

U nastavku šampionata 17. februara sljedeće godine, Sloga će u 18. kolu biti domaćin ekipi mostarskog Veleža.

Pripremio: Igor Jovanović