Fudbaleri dobojske Sloge Meridian savladali su na stadionu „Dr Milan Jelić” u Modriči, Tuzlu siti rezultatom 3:1, u prvenstvenoj utakmici 23. kola Wwin lige BiH.

Sloga je povela golom svog najboljeg strijelca Dejana Vidića u 12. minuti susreta. Isti igrač je poslje velike greške odbrane gostiju u 45. minuti duplirao vođstvo domaćih. Tim rezultatom se otišlo na zasluženi odmor.

U nastavku utakmice Sloga u 54. minuti dolazi do trećeg kola, mrežu Tuzle siti iz neposredne blizine nakon udarca glavom Vidića i odbrane Lolića, zatresao je Srđan Grabež. Do kraja meča gostiu su uspjeli samo da ublaže poraz golom Irfana Hadžića, koji je sjajnim udarcem iz koljena iskosa sa ivice šesnaesterca savladao Nemanju Šćekića.

Nakon nepotpuno odigranog dvadesettrećeg kola Dobojlije zauzimaju treću poziciju na ligaškoj tabeli sa 38 osvojenih bodova i gol razlikom 31:34 (-3).

U narednom 24. kolu Sloga Meridian gostuje u Konjicu gdje će odmjeriti snage sa Igmanom.