Agencija za lijekove i medicinska sredstva BiH izdala je 14. februara 2017. godine Rješenje, kojim se dozvoljava stavljanje u promet gotovog lijeka, MEDICINSKI KISEONIK UTP, nosiocu dozvole TGT Tehnogas a. d.

Rješenje, koje je 14. februara 2017. godine potpisao v. d. direktor Agencije Aleksandar Zolak važi do 13. februara 2022. godine.

U obrazloženju je navedeno da se lijek primjenjuje u zdravstvenoj ustanovi sekundarnog ili tercijarnog nivoa.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković danas je izjavio da ova firma četiri godine uvozi kiseonik bez dozvole, što demantuje Rješenje Agencije za lijekove i medicinska sredstav BiH, koje je u posjedu RTRS-a.

Nakon što je u petak podnio prijave nenadležnom Okružnom javnom tužilaštvu Banjaluka, protiv direktora UKC-a Vlade Đajića i direktora italijanskog preduzeća TGT Tehnogas, sa sjedištem u Laktašima – Stanislava Čađe, gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković danas je, u slučaju “Kiseonik”, prijave proširio i protiv premijera Radovana Viškovića i ministra zdravlja Alena Šeranića.

Ovaj put, nakon što ga je obavijestilo Okružno javno tužilaštvo, da je prijavu podnio na pogrešnu adresu, novu prijavu predao je Republičkom javnom tužilaštvu.

Foto: rtrs.tv

Izvor: RTRS

Prethodni članakRAK objavio konsultacije o izmjeni pravila o pružanju audio-vizuelnih i medijskih usluga radija
Naredni članakVlada Srpske: Obezbijediti uslugu laboratorije ovlaštene za ispitivanje kontrole kvaliteta kiseonika