DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović. Delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko). Sedmerci: Doboj 2(2), Leotar 7(5). Isključenja: Doboj 14, Leotar 2 minuta.

DOBOJ: Nikić, Miličević 13(1), Garić 4(1), Petrović, Grabovičkić 8, Radulović, Stanojević, Mikelini, Jurkas, Ignjić, Todorović, Kopić 5, Gajić.  Trener: Saša Madžarević.

LEOTAR: Kisin, Gačina 7, Bulajić, Jegdić 6, Brkan 1, Crnogorac, Ratković 3(1), Kovačević 10(4), Pištinjat. Trener: Zdravko Komnenović.

Igračica utakmice: Zorana Miličević (Doboj)

Rukometašice Doboja zabilježile su novu prvenstvenu pobjedu savladavši na svom terenu ekipu Leotara iz Trebinja rezultatom 30:27.

Domaće su na startu povele 3:1. Ali gošće serijom 3:0 prelaze u vođstvo 4:3 u 9. minutu. U 13. minutu Aleksandra Grabovičkić i Katarina Kopić svojim golovima vraćaju vođstvo 6:5. Pet minuta prije kraja prvog dijela domaće su imale dva gola viška 12:10. Ali onda Trebinjke prave seriju 4:0 i preokreću vođstvo 14:12. U posljednjem minutu prvog poluvremena Grabovičkićka prekida seriju za 13:14 na isteku prvih 30 minuta igre.

U nastavku gošće su održavale vođstvo do 40. minuta kada Dobojke sa četiri uzastopna gola dolaze do plus tri 21:18. Međutim rukometašice Leotara se ne predaju. Serijom 3:0 stižu do izjednačenja 21:21 (45. minut). Utakmica je bila u egalu sve do pred sami kraj. U 58. minutu izabranice Saše Madžarevića postižu tri gola u nizu za 28:24. Meč je bio prelomljen tek u samom finišu. Na kraju slavlje domaćih 30:27. Do ove pobjede nije bilo ni malo lako doći.

Najzaslužnije za trijumf bile su Zorana Miličević sa 13 i Aleksandra Grabovičkić sa 8 golova. U ekipi Leotara najefikasnije su bile Marija Kovačević sa 10 i Sara Gačina sa 7 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakVrijeme: Sunčano i natprosječno toplo