DOBOJ – ROGATICA 28:27 (13:12)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 100. Sudije: Cvijić i Delić (Teslić). Delegat: Mladen Dragičević (Doboj). Sedmerci: Doboj 6(5), Rogatica 3(3). Isključenja: Doboj 4, Rogatica 10 minuta.

DOBOJ: Nikić (6 odbrana), Marković 3, Vujić 6(4), Kopić 3, Jeremić 4, S.Petrović, Grabovičkić 5, Radulović 3, Matić 3, Mikelini, Gajić 1, Jurkas, Ignjić, N.Petrović. Trener: Saša Madžarević.

ROGATICA: Papnica (12 odbrana), Kosović 5, Komlenović 1, Bogdanović, Ćelić, Delić 10(3), Rakić 8, Šarenac 1, Knežević, Sokolović 2, Balić. Trener: Dragan Bandić.

Igračica utakmice: Olivera Papnica (Rogatica).

Rukometašice Doboja zabilježile su novu prvenstvenu pobjedu na domaćem terenu savladavši ekipu Rogatice sa  jednim golom razlike 28:27 (13:12). Dobojke zauzimaju drugo mjesto na tabeli sa utakmicom manje.

Na startu utakmice domaće su povele 5:0. Nakon toga gošće su se trgle zaigrale bolje i na odmor se otišlo sa samo jednim golom u korist domaćih 13:12.

U nastavku se igralo uglavnom gol za gol sve do sredine drugog poluvremena. U 49. minutu gošće su vodile rezultatom 20:25 u tim trenucima slijedi serija Dobojki 8:0 za dosada  neviđeni preokret i vođstvo 28:25. Rogatičanke su do kraja uspjele da smanje rezultat na konačnih 28:27.

Najzaslužnije za pobjedu domaćih bile su Leontina Vujić sa 6, s  tim da je ona četiri gola postigla sa linije sedam metara, te Aleksandra Grabovičkić sa pet golova i to sve iz igre.  Najbolja igračica susreta bila je čuvar mreže gošći Olivera Papnica koja je sakupila 12 odbrana. Najefikasnije u redovima Rogatice bile su Tatjana Delić sa 10 i Biljana Rakić sa 8 golova.