SLOGA – ŽELJEZNIČAR SPORT TIM 2:1 (1:0)

DOBOJ: Strijelci: 1:0 Gavrić u 39, 2:0 Lazić u 46, 2:1 Petković u 85.minutu. Stadion: Luke. Gledalaca: 120. Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina). Pomoćnici: Radmilo Vuković i Bojan Rakić (oba iz Bijeljine). Delegat: Radenko Stanojević (Ugljevik). Posmatrač suđenja: Mladen Mirić (Bijeljina). Žuti kartoni: Radovanović, Lazić, Ristić (Sloga), Marković, Kuprešak, Kuzmanović, Ostojić (Željezničar Sport tim). Crveni karton: Zoran Lazić (Sloga) u 88.minutu.

SLOGA: Matović, Janković, Hadžimujić, Lazić, Gavrić, Lukić (od 90.minuta Andrić), Blagojević, Ivešić, Čebić, Radovanović (od 81. Aličić), Ristić. Trener: Danimir Milkanović.

ŽELJEZNIČAR SPORT TIM: Avdukić, Kuprešak (od 46.minuta Čolić), Jovandić, Ružičić, Bosančić, Marković (od 46. Petković), Malić, Ostojić, Bilal, Kuzmanović, Baštić (od 31. Jokanović).

Igrač utakmice: Borislav Lukić (Sloga)

Sloga je na svom terenu upisala pobjedu za nadu u opstanak u prvoligaškom društvu. Slavili su protiv Željezničara Sport tim iz Banja Luke rezultatom 2:1. Međutim i dalje im predstoji grčevita borba za opstanak, svaka naredna utakmica biće kvalifikaciona. Najveći rival u borbi za opstanak Napredak igrao je neriješeno u Mrkonjić Gradu protiv domaće Slobode 2:2. Dobojlije upravo u narednom kolu gostuju u Mrkonjić Gradu.

Sloga je od starta krenula ofanzivno. Do vođstva dolaze tek u 39.minutu preko Dejana Gavrića. Tek što je počelo drugo poluvrijeme Zoran Lazić je povisio na 2:0. Gosti su imali nekoliko opasnih prilika, ali neke su otišle pored gola dok je neke odbranio čuvar mreže Sloge Matović. Banjalučani u finišu stižu do gola. Rezervista Petković je u 85.minutu smanjio na 2:1. Tri minuta kasnije Sloga ostaje sa igračem manje na terenu kada je drugi žuti karton zaradio strijelac drugog gola za svoj tim Zoran Lazić.

(RTV DOBOJ)
Nenad Vasić

Prethodni članakPREMIJER LIGA BOSNE I HERCEGOVINE: Poraz na oproštaju od domaće publike