SLOGA – GORAŽDE 26:26 (12:15)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Ivo Bošnjak i Josip Marić (oba iz Mostara). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga 7(5), Goražde 7(7). Isključenja: Sloga 10, Goražde 8.minuta.

SLOGA: Bogdanović (odbrana), Maksimović, Pejić, Alibegović 1, Tulendić 3, Petrušić, Efendić (6 odbrana), Ivanović 6(1), Pavlov 6(1), Milićević, Gavrić 5(3), Karanović 1, Mišanović 3, Milojević 1, Vještica. Trener: Danko Panić.

GORAŽDE: Džananović (6 odbrana, 2 sedmerca), Laković 8(7), Osmanković, Pušilo, Krakonja 1, Jamak 1, Merkez 6, Bukva 4, Hošo, Krivokapić 1, Šundo, Pilav 2, Odžak, Djana 3, Hamzić, Žiga. Trener: Milanko Savčić.

Igrač utakmice: Nedim Merkez (Goražde)

U okviru 21.kola Premijer rukometne lige Bosne i Hercegovine Sloga i Goražde odigrali su neriješeno 26:26 (12:15). Dobojlije su olako ušli u ovu utakmicu potcijenivši protivnika što su gosti koristili. Imali su konstantnu prednost sve do 48.minuta.

Već od samog starta izabranici Milanka Savčića uzeli su konce igre u svoje ruke. Što je i razumljivo jer Goražde se grčevito bori za opstanak i za njih je svaka utakmica kvalifikaciona. Sloga je igrala slabo u prvih pola sata. Nezaustavljiv je bio Nedim Merkez, dok golmani Sloge nisu imali svoj dan. Igrao se 13.minut kada domaći ne koriste priliku za izjednačenje jer udarac sa sedam metara Miljanu Ivanoviću brani Džananović. U 22.minutu gosti dolaze do tri gola prednosti 9:12. Stečenu prednost sačuvali su do odlaska na odmor.

U nastavku ista slika na terenu Goraždani su održavali svoje vođstvo. U 37.minutu dolaze do najveće prednosti na meču 14:18. Od tog trenutka Sloga je krenula agilnije. Tekao je 48.minut kada Dobojlije dolaze do izjednačenja 20:20, a minut kasnije  do prvog vođstva 21:20. Goraždani sa  dva uzastopna gola u 53.minutu vraćaju prednost na svoju stranu 22:23. U neizvjesnoj završnici minut i po prije kraja golom Srđana Gavrića Sloga prelazi u vođstvo 26:25. Međutim četrdesetak sekundi prije posljednjeg zvuka sirene Savčićevi puleni izjednačuju na 26:26. Sloga je imala napad za pobjedu u preostalom vremenu, ali brzopleto je reagovao Gavrić čiji udarac je odbranio golman gostiju. Goraždanima je ostalo vremena čak i da  dođu do pobjede, ali na sreću nisu uspjeli. Treba reći da je prije Gavrića mladi Karanović promašio zicer sa linije šest metara i morali su na kraju da se zadovolje bodom.

Sve u svemu remi je možda najpravedniji ishod, iako je Sloga imala šansu da iz minusa dođe do pobjede. Ali tome su kumovale njihove tehničke greške i promašaji u odsudnim trenucima. U prvom poluvremenu i sudijski par iz Mostara donjeo je nekoliko  odluka na štetu domaćih.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Milan Pavlov i Miljan Ivanović sa po šest golova, dok je Srđan Gavrić postigao pet. Kod gostiju najefikasniji su bili Radisav Laković sa 8 golova koji je bio nepogrešiv sa liinije sedam metara realizovavši svih sedam, dok je samo jedan gol postigao iz igre. Nedim Merkez je postigao šest golova koji je bio prosto nezaustavljiv u prvih 20 minuta utakmice.