ZVORNIK – Dvorana: KSC Zvornik. Gledalaca: 100. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: Drina 5(3), Sloga Doboj 4(2). Isključenja: Drina 12, Sloga Doboj 6 minuta.

DRINA: Hrustić 2, Ivanović 2, Joković, Vukojičić 3(2), Marković 1, Mijatović 1, Vidaković, Stefanović 1, Đerić (12 odbrana, sedmerac), Čvorić, Spasojević 6, Popović, Hajdarević 5, Cvijić, Mitrović 4(1), Janković (2 odbrane). Trener: Milan Nedeljković.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (10 odbrana, 2 sedmerca), Knežević 11(1), Đurđević, Tulendić, Prestaš 1, Vladimir Stanković 7, Lazić (odbrana), Zekić 5(1), Ristić 1, Stojanović, Borislav Stanković 4, Bubić 5, Miličević, Ćosić, Bajović (2 odbrane). Trener: Danko Panić.

Rukometaši Sloge su preskočili Drinu brzim koracima jer je bila plitka za njih. Oni su u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva ubjedljivo savladali domaćina rezultatom 34:25.

Domaći su poveli sa 2:0. Međutim, to je bilo sve što su oni uspjeli da urade u ovom meču. Sloga brzo stiže do poravnanja 2:2. A onda serijom 3:0 u 8. minutu gosti vode 5:3. Od tog trenutka prednost su samo uvećavali i nisu dozvolili domaćim ni tračak nade da mogu nešto da učine. Samo su u 14. minutu uspjeli da izjednače na 7:7. Od tog trenutka na terenu je postojala samo Sloga koja serijom 11:3 na odmor odlazi sa plus osam 18:10.

U nastavku, tačnije u 39. minutu Sloga ima najveću prednost na meču 26:14. Istu razliku držali su do 46. minuta kada je na semaforu stajao rezultat 17:29. U 52. minutu zahvaljujući promašajima i greškama gostiju, domaći spuštaju zaostatak na minus devet 21:30. Do kraja Dobojlije su tu razliku sačuvale i zasluženo slavili 34:25.

Izvrstan u ovom meču bio je Nikola Knežević koji je postigao 11 golova. Bila je ovo njegova najbolja partija u dresu Sloge. Vladimir Stanković je postigao 7 golova. Kod domaćih najefikasniji su bili Mišo Spasojević sa 6 i Eldin Hajdarević sa 5 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakPostignut dogovor: Stanković novi trener Zvezde!
Naredni članakTrninić: Prenesen niz nadležnosti, ignorisani stavovi institucija Srpske