DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Adnan Muhtarević (Živinice) i Nedim Lipa (Sarajevo). Delegat: Boris Šatordžija (Banja Luka). Sedmerci: Sloga 7(5), Lokomotiva 2(2). Isključenja: Sloga 8, Lokomotiva 12 minuta.

SLOGA: Bogdanović (12 odbrana), Radić, Stojanović, Tulendić 1, Prestaš 1, Vladimir Stanković 11(1), Borislav Stanković 2, Miloš Maksimović, Miličević 1, Zekić 3, Ristić, Knežević 1, Bubić 6(4), Mišanović 1, Ćosić 8, Bajović (odbrana). Trener: Danko Panić.

LOKOMOTIVA: Vukoje, Simić, Đurkić, Petrović 9, Đukić, Čekić, Đorđević 1, Krivokapić 5(2), Baraković, Grujić 8, Ristović 6, Mihajlović (3 odbrane, sedmerac), Letić, Inić 6, Purić, Rikanović (7 odbrana, sedmerac). Trener: Ljubomir Filipović.

Igrač utakmice: Pavle Petrović (Lokomotiva)

Rukometaši Sloge su izgleda ove sezone kraljevi remija. Treći put na svom terenu, a četvrti ukupno odigrali su neriješeno, ovog puta protiv Lokomotive iz Brčkog rezultatom 35:35. Nakon prvog poluvremena niko nije očekivao ovakav epilog. Sloga je veoma loše odigrala drugo poluvrijeme prije svega u odbrani gdje su primili 22 gola, za razliku od prvog dijela kada su primili samo 13.

U početku se igralo u egalu faktički gol za gol sve do 20. minuta. Kada Sloga serijom 6:1 odlazi na sedam golova prednosti 18:11. U periodu između 22 i 23. minuta Sloga je imala četiri igrača više u polju. U finišu prvog dijela Lokosi sa dva gola smanjuju na 18:13.

Već na startu drugog poluvremena Lokomotiva serijom 3:0 smanjuje zaostatak na 19:16. U 40. minutu Dobojlije su imale 5 golova viška 26:21. A onda su totalno popustili i u preostalih 20 minuta primaju 14 golova. U 44. minutu gosti sa tri uzastopna gola dolaze na minus jedan 28:27. Identičnu seriju prave u 58. minutu kada prelaze u vođstvo 34:33. Minut prije kraja Brčaci su imali vođstvo 35:34. Sloga u posljednjim trenucima golom Vladimira Stankovića dolazi do boda 35:35

Sloga već u srijedu igra zaostalu utakmicu protiv Leotara u Trebinju. Najefikasniji u redovima domaćih bili su Vladimir Stanković sa 11 i Haso Ćosić sa 8 golova. Kod gostiju najubojitiji su bili Pavle Petrović sa 9 i Nikola Grujić sa 8 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakDruga liga RS – Zapad: Nova pobjeda druge ekipe Sloge – Sloga 2 – Čelinac 35:24 (16:12)
Naredni članakMinistarstvo poljoprivrede Republike Srpske: Isplaćeno 3.043.333 KM za podsticaje