BANJA LUKA – Dvorana: “Borik”. Gledalaca: 800. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (oba iz Visokog). Delegat: Arijana Vojić (Bihać). Sedmerci: Borac M:tel 3(2), Sloga Doboj 3(3). Isključenja: Borac M:tel 14, Sloga Doboj 8 minuta.

BORAC M:TEL: Rakocija 4, Jeremić 2, De Souza, Đurđević 7, Todorović 2, Daničić, Ljubišić (18 odbrana), Miljković 1, Nježić, Lukić 2, Luka Knežević 1, Subotić, Vučićević 4(2), Rađenović 4, Ćelić 1, Dakić 2. Trener: Mirko Mikić.

SLOGA (D): Bogdanović (9 odbrana, sedmerac), Nikola Knežević, Anđelić 2, Bubić 2, Mišanović 1, Prestaš 1, Vladimir Stanković 4, Stojanović, Lazić, Miloš Maksimović, Bajović, Zekić 5, Borislav Stanković 1, Ristić, Miličević, Ćosić 9(3).

Igrač utakmice: Bojan Ljubišić (Borac m:tel)

U fantastičnom ambijentu uz prisustvo i frenetično navijsnje domaćih Vulturesa i gostujućih Vojvoda Borac je savladao dobojsku Slogu rezultatom 31:25. Sloga je dobro otvorila meč i vodila je sve do 20. minuta. Gosti su imali vođstvo 7:4 u 15. minutu. Ali onda slijedi serija Borca 4:0 za preokret 8:7 (20. minut). U tim trenucima prosto nesavladiv je bio golman domaćih Bojan Ljubišić. Njegovi saigrači su to koristili i svaku grešku Dobojlija su kažnjavali lakim golovima iz kontri. Prednost su povećavali iz minuta u minut. Do odmora su napravili seriju 11:3 za 15:10 nakon prvih pola sata igre.

U nastavku Borac je gospodario terenom, a izvrsno je branio Ljubišić. U 45. minutu Borac ostaje sa dva igrača manje na terenu. To Sloga koristi i sa 4 uzastopna gola zostatak je prepolovila na 22:18 u 48. minutu. Međutim, nekadašnji igrač Sloge Vladan Đurđević je sa dva uzastopna gola iz brzih kontri vratio plus sedam svom timu 26:19 (52. minut). Banjalučani su rutinski priveli utakmicu kraju i slavili 31:25.

Bio je ovo prvi poraz Sloge u pet odigranih utakmica. Međutim, nema vremena za tugovanje u subotu slijedi nova utakmica kada u Doboj stiže Lokomotiva iz Brčkog. Najzaslužniji za pobjedu Borca bili su Bojan Ljubišić sa 18 odbrana, te Vladan Đurđević sa 7 i Bojan Rađenović sa 5 golova. Kod gostiju najubojitiji su bili krilni igrači Haso Ćosić sa 9 i Vukašin Zekić sa 5 golova.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: RTV Doboj

Prethodni članakSjećanje: 168 godina od smrti Petra Drugog Petrovića Njegoša
Naredni članakServisna informacija Policijske uprave Doboj za 30.10.2019. godine