Fudbaleri Borca treći put uzastopno su poraženi, a drugi put u šampionatu BiH.

Uspješniji od ekipe Borca bio je Velež u Mostaru, rezultatom 2:1, u susretu 22. kola.

Borac je nakon ovog poraza na četvrtoj poziciji na tabeli – sa 36 bodova, a poredak poslije dvije trećine šampionata biće poznat poslije večerašnjih utakmica između Širokog Briga i Zrinjskog, te Željezničara i Tuzla sitija.

Velež je poveo Obrena Cvijanovića u 65. minutu poslije nesporazuma odbrane Borca i golmana Mladena Kukrike. Ponovo je izostala komunikacija kao kod autgola Nemanja Јaničića protiv Željezničara u Kupu BiH. Od tada su domaći umrtvili utakmicu, igra je konstantno sjeckana prekršajima i nije bilo uzbuđenja sve do 88. minuta kada je rezervista gostiju Goran Zakarić iskoristio grešku golmana domaćih i postigao izjednačujući gol.

Kada se činilo da će ekipe podijeliti plijen, ponovo je zaspala Borčeva odrana. Prekid sa 40 metara od gola domaći su izveli dodavanjem, odmah kod kaznenog prostora rivala potpuno sam bio je Eldar Ćivić. Iskoristio je situaciju za centaršut, a Nusmir Fajić je na drugoj stativi zakucao loptu u mrežu za veliko slavlje domaćih i još jedan težak udarac za Banjalučane.

Tako je Borac upisao poraz na povratničkom debiju Vlade Јagodića koji je na klupi naslijedio Branislava Krunića.

Јagodić je izvršio određene izmjene u početnom sastavu – u prvih 11 našao se Vladimir Volkov, a Zakarića i Ćosića preselio je na klupu. U drugom dijelu promijenio je oba beka, a na poluvremenu je u svlačionici ostao Alemdin Ziljkić.

– Nisam zadovoljan rezultatom. Očekivali smo drugačiji ishod. Pokušali smo da izvršimo pritisak u prvom dijelu kako bi došli do gola, imali smo neke šanse. U drugom potpuno drugačija slika. Moramo da se dignemo, ovo je ispod naših očekivanja. Borac je veoma organizovan klub i niko nije ni pomišljao da ćemo imati tri poraza u nizu – rekao je Јagodić.

Prethodni članakDžon Malkovič stigao na FEST
Naredni članakĐokovićev otac poručio: Novače, tvoj srpski narod je ponosan na tebe!