U prve dvije utakmice 23. kola Premijer lige BiH, Fudbalski klub Borac danas je teže nego što se očekivalo savladao Mladost, dok je Radnik za to vrijeme dva puta vodio u Mostaru protiv odličnog Veleža, ali je na kraju bilo 2:2.

Banjalučani su bili mnogo bolji rival na Gradskom stadionu od gostiju iz Doboj-Kaknja i do sva tri boda ih je doveo bek Aleksandar Subić, golom u 68. minutu.

To je njemu prvi gol još od sezone 2017/18, kada je igrao za niški Radnički kao pozajmljeni fudbaler Partizana.

Za Borac je najvažnije da su upisana nova tri boda pred reprezentativnu pauzu, a nakon nje Banjalučane čeka gostovanje u Bijeljini kod Radnika.

Upravo Radnik je zaustavio zahuktali Velež i pokazao da je jedini koga Mostarci ovog proljeća ne mogu da pobijede. Nakon remija bez golova na otvaranju proljećnog dijela prvenstva u Bijeljini, Semberci su ovog popodneva ispustili pobjedu u Mostaru, pošto su dva puta vodili.

Matej Jelić je sa 11 metara u 25. minutu donio prednost Radniku, prvim golom u plavom dresu otkako je došao ove zime.

Samir Radovac je u 40. minutu poravnao rezultat, ali je mladi Faruk Gogić, takođe prvim pogotkom u seniorskom timu Radnika, u 70. minutu donio novu prednost gostima.

Ipak, da ne bi bilo viđeno iznenađenje, pobrinuo se Dejan Georgijević, nekadašnji igrač Partizana i nekoliko još što srpskih, što inostranih ekipa, pogotkom sa bijele tačke u 78. minutu. Vrijedan bod za Semberce u borbi za opstanak.

U toku je posljednji današnji meč, takođe u Mostaru, gdje je Zrinjski dočekao Slobodu. Tuzlaci su poveli već u prvom minutu golom Abida Mujagića.