Fudbaleri Partizana izgubili su od Flore u Talinu rezultatom 1:0 u utakmici 5. kola grupe B Lige konferencija.

Srpski tim je išao u Estoniju po “vizu” za novo evropsko proleće, a vraća se kući poražen i, slobodno se može reći, obrukan.

Tako je Partizan ostao na sedam osvojenih bodova, a Flora je došla do pet.

Uz utakmicu manje, Gent je sada obezbijedio prvo mjesto sa 10 bodova, dok Anortozis ima dva. Ova dva tima se sastaju na Kipru kasnije tokom večeri.

Flora je ušla u meč da igra fizički fudbal, “u meso”, sa puno duela što, uostalom, jeste odlika baltičkih timova.

Slobodanu Uroševiću je u 43. minutu pukla arkada i morao je da napusti teren, a u sljedećem napadu je Flora to iskoristila.

Poslata je dubinska lopta upravo u prostor između Siniše Saničanina i Uroševića, koga je u toj situaciji “glumio” Nemanja Јović.

Loše je mladi ofanzivac pokrio Milera koji se ubacio po centralnoj liniji iz veznog reda i na lijep način glavom zatresao mrežu.

Najbliži izjednačenju Partizan je bio u 77. minutu kada je Miloš Јojić poslao “bombu” ka golu Igonena, ali je golman domaćeg tima na sjajan način odbranio.

Prethodni članakDodik: Posebna sjednica NSRS između 8. i 10. decembra (VIDEO)
Naredni članakDodik: Šmit priča neistine, neće biti devalvirane pokrenute inicijative iz Srpske