Srpski centar Nikola Јokić nastavio je seriju odličnih igara i novom sjajnom efikasnošću predvodio Denver u pjobedi nad San Antoniom sa 127:112.

Tako su se Nagetsi revanširali domaćinima za poraz od prije par dana a Јokiću je malo nedostajalo da ostvari još jedan trostruki dvocifreni učinak. Golden Stejt je poražen od Filadelfije na gostovanju sa 102:93, a Nemanja Bjelica je imao skroman učinak.

Tim Denvera je odličnop iskoristio jednodnevnu pauzu, pa je sinoć viđena potpuno drugačija igra i utakmica na terenu San Antonija.

Domaćini su dobro ušli u meč i dobili prvu četvrtinu sa poenom prednosti, pa se učinilo da će ponoviti igru od prije dva dana.

Denver je ipak pojačao tempo i uspio da načini rezultatski preokret da bi na poluvrijeme otišli sa dvocifrenom prednošću, da bi u trećem dijelu meča došli i do 30 koševa razlike poslije čega nije bilo dileme o pobjedniku.

Nikola Јokić je od starta dobrom efikasnošću predvodio tim i meč završio kao najefikasniji igrač sa 35 poena uz 17 skokova a nedostajale su mu samo dvije asistencije za novi trip-dabl u seriji sjajnih igara.

Somborcu je ovo bio 474. meč za Denver u karijeri čime je pretekao Feta Levera na 12. mestu u istoriji Nagetsa.

Јokića su odlično pratili Markus Hauard sa 21 poenom, Monte Moris sa 19 , a Hiland i Gordon su dodali po 16 poena.

U timu San Antonija najefikasniji je bio Loni Voker sa 16 postignutih poena, a Devin Vasel je imao poen manje.

Golden Stejt je poražen od Filadelfije na gostovanju sa 102:93 jer Stef Kari nije bio uobičajeno efikasan.

Meč je završio sa 18 poena i devet asistencija, a efikasniji od njega bili su Pul sa 23 i Vigins sa 20 poena. Nemanja Bjelica je u igri bio 13 minuta i imao po tri poena i skoka.

Najefikasniji igrač meča je bio Džoel Embid koji je domaćine predvodio do pobjede sa 26 postignutih poena.

Slična situacija je bila i u meču Majamija koji je nadigrao Čikago sa 118:92 jer Nikola Vučević nije bio uobičajeno efikasan.

Crnogorski reprezentativac je meč završio sa 10 poena i osam skokova, a najefikasniji igrač meča bio je Zak Levin sa 33 postignuta poena ali im to nije bilo od velike pomoći.

Majami je timskom efikasnošću došao do pobjede pa su petorica igrača imala dvocifren učinak a predvodio ih je Robinson sa 26 postignutih poena.