Košarkaški Hjustona pobijedili su na svom parketu Golden stejt rezultatom 112:108 i izjednačili na 2-2 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije, dok je na Istokiu Milvoki bio bolji od Bostona (113:101) i došao do vođstva od 3-1.

U “Tojota centru” su “rakete” imale prednost tokom većeg djela meča, u jednom trenutku je ona bila i dvocifrena, ali su Voriorsi uspjeli da se primaknu na samom kraju. Stefen Kari je trojkom u posljednjem minutu smanjio na -2 i ušlo se u “penal završnicu”.

Džejms Harden je pogodio jedno od dva bacanja, uspješan je bio i Kris Pol, da bi šuteve za produžetak promašili Kari i Kevin Durent, pa je tim Majka D’Entonija sa dva trijumfa odbranio svoj teren i izjednačio u polufinalu.

Najefikasniji je očekivano bio spomenuti Harden sa 38 poena (6-17 za tri) i 10 skokova, pratio ga je Erik Gordon sa 20 poena, dok je Pi Džej Taker takođe upisao dabl-dabl (17 poena i 10 uhvaćenih lopti).

Na drugoj strani, aktuelni šampion nije imao previše raspoloženih igrača – Durent je ubacio 34 poena, četiri više od Karija.

Peti duel serije igra se u srijedu, a domaćin je Golden Stejt.

Boston je dočekao Milvoki u nadi da će uspjeti da dođe do poravnanja, ali to nije bilo moguće jer je ponovo svoje veče imao Јanis Adetokumbo. Prva zvijezda Baksa odlično je odigrala četvrtu četvrtinu u kojoj je ubacila 17 poena.

Seltiksi su bolje otvorili meč, gosti se vratili u drugoj četvrtini i, kada su sredinom treće novom serijom došli do dvocifrene razlike, više se nisu osvrtali.

Na kraju, Јanis se zaustavio na 39 poena i 16 skokova, Džordž Hil mu je pomogao sa 15, dok je dva manje dodao Erik Bledso.

U redovima Bostona Kajri Irving je vjerovatno odigrao posljednju utakmicu pred domaćim navijačima.

Završio je sa 23 poena, šest uhvaćenih lopti i 10 uspješnih dodavanja. Al Horford je postigao 20 poena, dok su Markus Moris (18p i 14sk), odnosno Džejson Tejtum (17p i 10sk) kompletirali dabl-dabl.

Peti meč serije igra se u srijedu uveče u Milvokiju.