Srpski košarkaši Nemanja Bjelica i Aleksej Pokuševski imali su veče za zaborav u noći između nedjelje i ponedjeljka, nastupajući u američkoj NBA ligi.

Bjelica je u dresu Golden Stejt Voriorsa odigrao najlošiji meč dosad, pa je za nešto manje od deset minuta na terenu zabilježio dva poena (0/5), tri skoka i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

To nije smetalo Voriorsima da pobijede Srbinovu bivšu ekipu Sakramento Kingse sa 119:107.

Domaćin se dobro držao tokom većine utakmice, nerijetko vodio, ali dopustio protivniku da napravi ključnu seriju u završnici četvrte četvrtine i dođe do pobjede.

Najbolji kod pobjednika bio je Stef Kari sa 27 poena, sedam skokova i deset asistencija, ali i 9/23 iz igre. Džordan Pul je dodao 22 poena, Endrju Vigins je imao 17, dok je Drejmond Grin meč završio sa 14 poena i po šest skokova i asistencija.

Na drugoj strani Harison Barns je ubacio 24 poena uz sedam skokova, Devion Mičel je imao 22, a Dieron Foks 17, uz pet skokova i šest dodavanja.

Pokuševski je u dresu Oklahoma Siti Tandera proveo samo sedam minuta na parketu i za to vrijeme postigao četiri poena (2/5), te imao po skok, asistenciju, blokadu i izgubljenu loptu.

Oklahoma je pružila dobar otpor favorizovanim Filadelfija 76ersima, ali na kraju doživjela poraz od 115:103.

Sjajni šuter Set Kari je bio izuzetan sa 28 poena i čak sedam postignutih trojki. Džoel Embid je ubacio 22 poena uz devet skokova i šest asistencija, dok su po 14 poena postigli Tobajas Heris i Tajris Meksi.

Kod domaćina videli smo prvu dobru partiju Šela Gildžus-Aleksandra ove sezone, koji je imao 29 poena, šest skokova i osam asistencija. Ruki Džoš Gidi je imao 19 poena, osam skokova i sedam asistencija.