Barselona je trijumfom u La Korunji protiv Deportiva (4:2) obezbedila 25. titulu šampiona Španije i samim tim stigla do duple krune u sezoni 2017-2018.

Barsa je stigla do prednosti već u sedmom minutu, kada je u kontra napadu u kome je učestvovala cela ofanzivna linija Katalonaca, Dembele uposlio Kutinja a Brazilac preciznim šutem sa 15 metara savladao golmana Martineza.

U 38. minutu prelepa akcija Barse, Dembele je sprintom probio odbranu Deportiva, dodao do Suareza na levoj strani, koji na efektan način prebacuje loptu do Mesija, a najbolji strelac lige sa ivice peterca šalje loptu u mrežu za 2:0.

Bio je to Mesiju 11. gol na stadionu “Riazor”. Sedmi put u karijeri, on je uspeo da stigne do broja od 30 golova u jednoj sezonui La Lige.

OptaJose

@OptaJose

11 – Lionel Messi ha marcado 11 goles en Riazor en la Liga, su campo visitante preferido junto con el Santiago Bernabéu. Verdugo.

Deportivo, koji se sledeće sezone definitivno seli u niži rang, smanjio je samo dva minuta kasnije, kada je Lukas Peres iskoristio ubačenu loptu Borhe Valea.

Domaćin je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo bolje, u 64. minutu igrači Deportiva potpuno su nadmudrili Barsinu odbranu, pa Emreu Čolaku nije bilo teško da posle dodavanja Selsa Borhesa postigne gol za izjednačenje.

Iako je Kataloncima bio dovoljan i remi za tituku, Lionel Mesi pobrinuo se da novi-stari šampion odnese pobedu na “Riazoru”. On i Luis Suarez su u 82. minutu izveli dupli-pas, a Argentinac 31. golom u sezoni vratio prednost na stranu gostiju.

Samo dva minuta kasnije, ponovo je tandem Mesi – Suarez bio u centru pažnje, na ukupno treću asistenciju Urugvajca Mesi je kompletirao het-trik za konačnih 4:2.