Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Vojvodinu 2:1 u Novom Sadu u derbiju 16. kola Linglong Superlige Srbije.

U uzbudljivom meču na stadionu Karađorđe, vjerovatno najboljem meču sezone u Superligi, crveno-bijeli su slavili poslije preokreta u drugom poluvremenu, sa dva gola u rasponu od osam minuta.

Na startu drugog dijela pogodili su Milan Pavkov i Aleksandar Dragović, koji se na taj način iskupio za autogol u prvom.

Tada je nespretno reagovao na šut Mirka Topića koji je išao pored gola i prevario svog golmana Milana Borjana.

Međutim, austrijski reprezentativac je uspio da izvuče jako bitna tri boda Crvenoj zvezdi, zajedno sa Pavkovom, i ostavi prvaka Srbije u igri da odbrani titulu.

Zvezda je tako “preživjela” sjajan derbi u Novom Sadu i nastavila potjeru za Partizanom.