U poslednjem duelu 29. kola engleske Premijer Lige, Mančester Junajted je nakon velikog preokreta savladao Kristal Palas sa 3:2. Gol za pobedu postigao je Nemanja Matić u nadoknadi vremena.

Domaći su poveli preko Androsa Taunsenda u 11. minutu, Benteke je dodao loptu sa leve strane, a nakon Taunsendovog šuta sa ivice šesnaesterca ona je zakačila Lindelefa i završila u mreži nemoćnog De Hee.

Palas je sa prednošću otišao na poluvreme, da bi već u trećem minutu nastavka bilo 2:0 za tim Roja Hodžsona.

Nakon što je Matić načinio faul na sredini terena, Šlup je brzo izveo prekid i uposlio brzonogog Van Anholta koji je izbegao ofsajd i nakon prodora savladao golmana Crvenih Đavola.

Mourinho

Izvor: Catherine Ivill Getty Images Sport

Sedam minuta kasnije, gosti uspevaju da smanje, kada je Kris Smoling iskoristio idealan centaršut Antonija Valensije i glavom poslao loptu u gol domaćih.

Junajted je nastavio sa napadima, i u 76. minutu stigao do izjednačenja. Nakon šuta Sančeza lopta je pogodila prečku, a Romelu Lukaku je iz odbitka postigao 99. gol u Premijer Ligi.

Lukaku

Već u narednom napadu Kristal Palas je ponovo mogao da povede, međutim De Hea je na fantastičan način zaustavio Bentekeov šut glavom.

U trencima kada je počela nadoknada vremena, Nemanja Matić je fantastičnim šutem sa preko 20 metara doneo pobedu Mančester Junajtedu. Bio je to njegov prvi gol u karijeri za “Đavole”.