Fudbaleri Crvene zvezde gostovaće albanskom šampionu Tirani u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Tirana je iznenadila Dinamo Tbilisi u Gruziji i u meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona slavila rezultatom 2:0 (1:0).

Vodeći pogodak postigao je 31-godišnji argentinski napadač Agustin Torasa u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Albanska ekipa igrala je zatvoreno i na kontranapade od starta utakmice i to im se isplatilo.

Pogodak je postignut poslije velike greške štopera gruzijske ekipe Lokošvilija, koji je želio da glavom vrati loptu svom golmanu.

Torasa se prikrao, oduzeo loptu i postigao pogodak.

Pobjedu albanskog tima potvrdio je u 86. minutu Ismajlgeči.

Tirana je ekipa koja je osnovana 15. avgusta 1920. godine i nedavno je proslavila sto godina postojanja.

Do sada su osvojili domaće prvenstvo 25 puta, Kup 16 puta i Superkup u 11 navrata.

Utakmica se igra 25. ili 26. avgusta, što će naknadno biti određeno.