U prvom terminu za Ligu šampiona Zenit i Lacio su podijelili bodove u Sankt Peterburgu 1:1 (1:0), dok je Bašakšehir savladao Mančester junajted sa 2:1 (2:1).

U Istanbulu je viđena senzacija, jer je tim za koji igra Danijel Aleksić na koljena bacio favorizovani engleski tim u čijim redovima je bio Nemanja Matić.

Ipak, obzirom na razočaravajuće drugo poluvrijeme u tom susretu, bolji meč smo vidjeli u Rusiji, iako su tamo viđena samo dva pogotka.

Treći je postignut u četvrtom minutu nadoknade, kada je Sergej Milinković-Savić napravio kardinalnu grešku u predaji lopte.

Poklonio je loptu rivalu, koji je u dva poteza stigao do gola i velike radosti.

Mrežu je zatresao Andrej Mostovoj, ali je bio u malom ofsajdu.

Sam meč između Zenita i Lacio “obećavao” je zanimljiv meč, ali u prvih pola sata gotovo da nismo vidjeli ništa u kišovitom Sankt Peterburgu.

Ali, u 32. minutu domaćin je poveo.

Nekoliko pasova glavama razmijenili su igrači Zenita u kaznenom prostoru Lacija, a tu akciju završio je golom Aleksandar Јerokin.

Lacio je u ovom meču bio bez Ćira Imobilea, Luisa Alberta, Lukasa Leive i Tomasa Strakoše zbog virusa korona.

To se odrazilo na partiju Rimljana, koji u drugom poluvremenu kao da nisu umjeli i znali kako da napadnu.

Ipak, stigli su do izjednačenja u 82. minutu.

Dejan Lovren se okliznuo, a Felipe Kaisedo efektno pogodio bliži ugao i spasio Italijane poraza.

Lacio ostaje na pet bodova, Zenit je došao do prvog, a Briž i Dortmund će od 21 čas igrati međusobno.

Trenutno imaju 4, odnosno, 3 boda.

Mančester junajted je, očekivano, bio ofanzivniji na startu, dok se Bašakšehir opredijelio da šansu čeka iz kontranapada.

I prvu je dočekao već u 13. minutu poslije potpuno neshvatljive postavke i greške kompletnog engleskog tima.

Izvodili su korner duboko na polovini Turaka, a potom je jedna ispucana lopta došla do Dembe Ba.

Bivši napadač Njukasla i Čelsija je krenuo sa svojih 30 metara i potpuno sam istrčao skoro cio teren, te je lako savladao Dina Hendersona.

Mančester je nastavio da “kontroliše” igru, ali Bašakšehir nastavio da igra “čekalicu” i u 40. minutu je poveo sa 2:0.

Novi kontranapad u gol je pretvorio bosanskohercegovački reprezentativac Edin Višća.

Nekih 100 sekundi kasnije Јunajted je odgovorio, konačno.

Luk Šo je centrirao sa lijeve strane, a usamljeni Entoni Marsijal lako glavom zatresao mrežu.

Јunajted je doživio prvi poraz poslije dva trijumfa, dok je Bašakšehir postigao prva dva gola i osvojio prva tri boda u Ligi šampiona.

Od 21 čas se sastaju Lajpcig i Pari Sen Žermen.

Prethodni članakZeljković: Sutra najvjerovatnije razmatranje skraćivanja samoizolacije
Naredni članakU Srpskoj 500 novooboljelih; U Doboju 10 osoba pozitivno na virus korona