Ekipa Liverpula plasirala se u polufinale Lige šampiona eliminisavši Mančester Siti-2:1 (0:1).

Ekipa Јirgena Klopa je, poslije ubjedljivog trijumfa od 3:0 u prvom susretu na Enfildu, slavila i na gostovanju na Etihadu i poslije tačno deceniju prošla među četiri najbolja tima u elitnom takmičenju.

“Građani” su poveli već u drugom minutu, ali je ih je velika greška glavnog arbitra koštala da na odmor odu sa 2:0, što je već na startu nastavka “kaznio” Mohamed Salah, da bi Sadio Mane u finišu stavio tačku na dvomeč.

Fudbaleri Rome napravili su jednu od najvećih senzacija u istoriji Lige šampiona i eliminisali Barselonu u četvrtfinalu poslije poraza od 4:1 u prvoj utakmici.

Roma je na “Olimpiku” srušila Katalonce rezultatom 3:0 poslije najbolje utakmice u sezoni i ispisala nove stranice istorije kluba, pošto nijedna prethodna generacija nije uspjela da stigne do polufinala otkad se takmičenje igra po novom formatu.

Roma - Barselona (Foto:twitter)

Roma – Barselona (Foto:twitter)

Strijelci za “Vučicu” bili su Edin Džeko i De Rosi, dok je za najveći uspjeh zaslužan Manolas koji je desetak minuta prije kraja izazvao pravi delirijum u prestonici Italije.

Ernestu Valverdeu se nije isplatila kukavička taktika, kao ni izmjene koje je izveo tek pošto je ekipa bila u potpunom nokdaunu, pa petostruki šampion treću godinu zaredom ne uspijeva da prođe među četiri najbolja tima-ovaj poraz će vjerovatno biti najbolniji.

Preostala dva para, Real Madrid – Јuventus (3:0) i Bajern Minhen – Sevilja (2:1) na programu su u sutra.