Podmlađena ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije pobjedom je okončala takmičenje u drugoj sedmici Lige nacija u Braziliji.

Srbija je u četvrtom meču na turniru nadigrala Hrvatsku sa 3-1, po setovima 25:16, 25:11, 23:25 i 25:17, poslije 87 minuta igre.

Srbija je tokom većeg dijela utakmice bila bolji rival na terenu. Pogotovo je to bio slučaj u prva dva seta, kada su izabranice Đovanija Gvidetija bile i više nego sigurne u svim segmentima igre.

Hrvatska je uspjela u trećem setu da pronađe igru koja ju je krasila u prethodnom meču i smanji zaostatak.

Međutim, seniorke Srbije su već u narednom periodu povratile igru iz prva dva seta i na taj način po prvi put su u ovogodišnjem izdanju Lige nacija stigle do pobjede vrijedne tri boda.

Srpsku reprezentaciju, nakon kratke pauze, očekuje treća sedmica takmičenja u okviru koje će u Savonu odmjeriti snage sa Kinom, Njemačkom, Dominikanskom Republikom i Bugarskom.

Srbija je drugu sedmicu takmičenja završila sa tri pobjede protiv Јapana, Tajlanda i Hrvatske, i jednim minimalnim porazom od domaćina turnira, Brazila.

Srbija će u Suvonu (27. jun – 2. jul) igrati protiv Kine, Njemačke, Dominikanske Republike i Bugarske.

U Koreji će pored domaćina još igrati SAD i Poljska. Srbija u takmičenju po grupama neće igrati protiv Italije, Holandije i Koreje.

Finalni turnir će se odigrati od 12. do 16. jula u Arlingtonu (Teksas) u SAD.

Sistemom takmičenja Lige nacija predviđeno je da se za svaku sedmicu takmičenja formiraju po dvije grupe sa po osam selekcija, kao i da takmičenje u okviru jedne sedmice traje šest dana, od utorka do nedjelje.

Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom tri sedmice, odnosno četiri meča za šest dana tokom jedne sedmice.

Na Finalnom turniru će igrati osam reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala.

Prethodni članakDodik: SDA ima politiku da Srpsku što više odvoji od Srbije