Dušan Lajović savladao je posle velike borbe i pet setova (5:7, 6:4, 6:3, 5:7, 6:4) Sergeja Stahovskog u prvom kolu Australijan opena.

U narednom kolu igraće protiv Kazahstanca Aleksandra Bublika, koji je bio bolji od Aljaža Bedenea.

Velika borba viđena je u duelu srpskog i ukrajinskog igrača, a meč je morao da bude riješen tek posle pet setova i tri i po časa igre.

Potpuno izjednačen prvi set je pripao Stahovskom, koji je odlučujući brejk napravio u posljednjem gemu pred taj-brejk.

Lajović je odmah uzvratio, oduzeo dva puta zaredom servis rivalu u drugom setu, potom i sam dopustio jedan brejk – međutim, to je bilo dovoljno da poravna rezultat.

U istom ritmu je nastavio i u trećem setu, odmah na startu napravio brejk. U tom stilu je i završio ovaj dio igre, brejknuo protivnika u devetom gemu i u potpunosti preokrenuo rezultat.

Djelovalo je da je u naletu i da će privesti meč kraju, ali Ukrajinac se nije dao i meč uveo u odlučujući, peti set.

Na startu ovog perioda, Lajović se suočavao sa brejk loptama, ali je preživio. To je isto pošlo za rukom i njegovom rivalu u osmom gemu.

Lajović je u desetom gemu imao tri meč lopte zaredom, njih, kao ni četvrtu nije iskoristio, ali zato jeste petu, koja mu je donijela drugo kolo Melburna.

Prethodni članakVREMENSKA PROGNOZA: Narednih dana kišovito i hladnije, u četvrtak snijeg na planinama