Drugi reket Srbije Filip Krajinović završio je takmičenje već u drugom kolu Јu-Es opena, pošto je od njega bolji bio Gvido Pelja u četiri seta. Krajinović je, ako se izuzme prvi set, odigrao veoma slabo za svoje standarde i poražen je rezultatom 6:7 (2-7), 6:3, 6:2, 6:2.

Duel Srbina i Argentinca trajao tri časa i 20 minuta od, od kojih je pun sat otišao na prvi set, koji je pripao Filipu.

Momak iz Sombora ga je riješio u svoju korist u taj-brejku, ali se potom dogodio neshvatljiv pad.

U drugom setu Pelji je bio dovoljan jedan brejk za izjednačenje, da bi u trećem i četvrtom bio još ubjedljiviji i bez problema završio posao.

Filip se očigledno ne nalazi u dobroj formi jer je zabilježio peti poraz u posljednjih sedam nastupa.

Gvido će se u drugoj rundi sastati sa Amerikancem Frensisom Tijafoom, koji je u četiri seta eliminisao sunarodnika Kristofera Јubenksa – 7:6 (10-8), 5:7, 6:3, 6:4.

Јu-Es open počeo je u ponedjeljak i traje do 12. septembra, a igra se za nagradni fond od 57.500.000 dolara.