Košarkašice Srbije savladale su Brazil rezultatom 76:70 u posljednjem meču na kvalifikacionom turniru za Svjetsko prvenstvo koji je održan u hali Ranko Žeravica.

Planetarni šampionat igra se u septembru u Australiji.

Za najkorisniju igračicu turnira proglašena je reprezentativka Srbije Ivon Anderson.

I prije ovog meča znalo se da su košarkašice Srbije obezbijedile plasman na Svjetsko prvenstvo. Ipak, dobrom igrom i pobjedom odužile su se publici za podršku koju im je pružala na ovom turniru.

Brazilke su pružile snažan otpor, konstantno su držale priključak. Međutim, kvalitet selekcije Srbije  je presudio i izabranice Marine Maljković su, teže nego što se očekivalo, trijumfovale.

Izjednačena borba tokom cijelog meča. Naše su u nekoliko navrata uspijevale da odu na plus od pet do sedam poena, ali uporne Brazilke su brzo vraćale rezultat u egal. Košarkašice Srbije su konstantno vodile, ali nisu uspijevale da steknu osjetniju prednost.

Brazilke su u finišu trećeg perioda uspjele da povedu, srpkinje su brzo vratile prednost. Ipak u posljednji period ušlo se pri neriješenom rezultatu 57:57.

Na početku posljednje četvrtine protivnice su trojkom došle do prednosti 62:59. Košarkašice Srbije odgovaraju serijom od 6:0 i vraćaju prednost.

Velika borba u finišu susreta. Nekoliko grešaka na obje strane, ipak selekcija Srbije je uspjela da sačuva prednost i dva minuta pre kraja imala je – 72:68.

Anderson je preuzela odgovornost, kao i u prethodnih nekoliko napada, i povećala prednost naše ekipe, koju je uspjela da sačuva. Na kraju 76:70 za selekciju Srbije.

Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Anderson sa 25 poena, Krajišnik je dodala 15, a Čađo 10. U ekipi Brazila Karvaljo je postigla 18 poena, Silva 17, a Paiksao 14.

Pored najkorisnije igračice na turniru – Ivon Anderson, u idelnoj petorci svoje mjesto je našla i Aleksandra Crvendakić.