Klivlend Kavalirsi izjednačili su u seriji prve runde plej-ofa istočne konferencije pobedom nad Indijanom na svom parketu 100:97, uz fenomenalnu partiju Lebrona Džejmsa.

Da će uslediti žestoka reakcija na poraz u prvom meču u istoj dvorani bilo je jasno već posle prve četvrtine. Kavsi su igrali kao u transu, u prvom redu glavna zvezda Lebron Džejms. Postigao je prvih 13 poena svoje ekipe, do kraja 12-minutnog perioda došao je do brojke od 20 pogodaka, što mu je drugi put u karijeri da četvrtinu u plej-ofu završava sa 20 i više poena. Tu četvrtinu Klivlend je rešio u svoju korist 33:18. Iako je to jedina četvrtina koju su domaći dobili, Pejsersi su se retko do finiša treće četvrtine spuštali ispod dvocifrenog minusa. Ipak, poslednjih 12 minuta bilo je dramatično, s obzirom da su se gosti potpuno približili i to na -4. Međutim, Džejms nije dao gostima da odnesu još jedan brejk, tako da se u Indijanapolis ide sa 1:1.

Džejms je na kraju meč završio sa 46 poena uz šut iz igre 17/24 (70.8%), 2/5 za tri poena, 12 skokova, pet asistencija, dve ukradene i tri izgubljene lopte. Kevin Lav je postigao 15 a Kajl Korver 12 poena. Na drugoj strani Viktor Oladipo je bio najefikasniji sa 22 poena, četiri manje postigao je Majls Tarner, a Bojan Bogdanović osam uz šut iz igre 3/6, 1/3 za tri poena, tri skoka i četiri asistencije.

Rezultat u seriji je 1:1, a naredna dve meča igraju se u Indijanapolisu. Prvi u noći petka i subote od 1 čas posle ponoći.