Košarkaši Finiksa su na gostovanju ubjedljivo nadigrali LA Kliperse sa 130:103 u šestom meču finalne serije i sa 4:2 u pobjedama došli do šampionske titule Zapadne konferencije i plasmana u NBA finale.

Najboljom igrom u karijeri Kris Pol je predvodio tim do pobjede.

Finiks je od samog početka meča preuzeo inicijativu i potom konstantno uvećavao prednost, a domaćini nisu uspjevali ni da se približe barem izjednačenju rezultata.

Pobjednički tim je sjajnom igrom i efikasnošću predvodio Kris Pol koji će prvi put u 16-godišnjoj NBA karijeri igrati veliko finale.

Posebno je bio razigran u drugom poluvremenu čime je zapečatio sudbinu suparnika, a Klipersi nisu uspjeli da ga zaustave ni grubim faulovima i provokacijama zbog kojih je Kazins dobio tehničku, a Patrik Beverli je izbačen jer ga je udario sa leđa.

Kris je meč završio sa 41 postignutim poenom, šutirao iz igre 16/24, za tri poena 7/8, imao je osam asistencija, četiri skoka i nijednu izgubljenu loptu za 35 minuta igre.

Odlično su ga pratili i ostali saigrači, Buker je dodao 22, Krauder 19, a Ejton 16 poena i 17 skokova.

U poraženim Klipersima najefikasniji je bio Moris koji je ubacio 26 poena. Pol Džordž je na kraju postigao 21 poen ali je imao, za njega neuobičajeno slab procenat realizacije, šutirao je 6/15 i 1/6 za tri poena, pa je i to bio jedan od razloga poraza, a Redži Džekson je postigao 13 poena.

Finiks je prvi finalista velikog NBA finala i očekuje suparnika iz finalnog duela na Zapadu u kome su Milvoki i Atlanta trenutno izjednačeni na 2:2 u pobjedama.