U odloženom meču trećeg kola Serije A Sampdorija i Roma igrali su 1:1 u Đenovi, a bod Vučici doneo je Edin Džeko u nadoknadi vremena.

Roma je nastavila sa lošom serijom, pošto joj je ovo već šesti meč bez pobede. Ekipa Euzebija di Frančeska nije slavila još od 16. decembra prošle godine, a i u Đenovi je bila na ivici poraza. Samdorija je povela u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, pošto je precizan sa bele tačke bio najbolji strelac ekipe 34-godišnji Fabio Kvaljarela. Ovo je njemu 16. gol u Seriji A ove sezone i nastavlja sa sjajnom sezonom, s obzirom da nikada ranije u karijeri nije postigao više od 13 golova u šampionatu.

Roma je pokušavala na sve načine da preokrene i konačno dođe do pobede, koja bi joj mnogo značila u trci za jedno od prva četiri mesta koje vode u Ligu šampiona sledeće sezone. Na kraju su uspeli da dođu do boda u prvom minutu nadoknade, pošto je najbolji strelac ekipe Edin Džeko zatresao mrežu. Zanimljivo da je pred ovaj meč izašla vest u nekim italijanskim medijima da reprezentativac Bosne i Hercegovine neće ni igrati zbog potencijalnog transfera u Čelsi, ali on je ipak zaigrao i pokazao da Roma ne može bez njega. Pored njega 90 minuta odigrao je i Aleksandar Kolarov.

Posle ovog remija Roma je peta sa 41 bodom, dva manje od četvrtog Intera, dok je Sampdorija šesta sa 34.