ŽELJEZNIČAR – OZREN 3:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 S.Vuković u 45, 1:1 Šiljić u 60, 2:1 Šiljić u 78, 2:2 Petrović u 80, 3:2 I.Cvijanović u 86.minutu. Stadion: ”15.april”. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Vanja Ajder (Banja Luka) i Vladan Todorović (Čelinac). Delegat: Dragan Aleksić (Srbac), Posmatrač suđenja: Ljubo Aničić (Srbac). Žuti kartoni: Subašić (Željezničar), V.Katanić, S.Vuković, Talić (Ozren).

ŽELJEZNIČAR: Jovanović, D.Cvijanović, I.Cvijanović, Mitrović, D.Sušić, Sekulić, Šiljić (od 88.minuta Blagojević), Čakarević, Aldobašić (od 67. Popović), Subašić (od 58. Nedić), Kiperović.

OZREN: Karajbić, V.Katanić, Petrović, Imamović, V.Vuković, Stjepanović, S.Vuković, Majstorović, Pupavac (od 46. Kapetančić), Talić, Biloglavić (od 46. Jaćimović).

Igrač utakmice: Senad Šiljić (Željezničar)

Fudbaleri Željezničara su po prohladnom vremenu nakon preokreta na startu drugog dijela sezone u komšijskom derbiju bili  bolji od Ozrena iz Petrova rezultatom 3:2.

Gosti su nakon prvih 45 minuta vodili 0:1. Petrovljane je u vođstvo doveo Srđan Vuković u 45.minutu. Domaći do poravnanja stižu u 60.minutu golom Senada Šiljića. Isti igrač donosi potpuni preokret i vođstvo svom timu u 78.minutu. Evrogolom Petrovića u 80.minutu Ozren poravnava na 2:2. Ipak da  tri boda ostanu u Doboju pobrinuo se Igor Cvijanović četiri minuta prije kraja.

Željezničaru u nastavku prvenstva predstoji grčevita borba za opstanak u drugologaškom društvu. Željezničar u narednom kolu gostuje u Vranjaku gdje igra protiv istoimenog domaćina, dok Ozren na svom terenu dočekuje fenjeraša BSK iz Banja Luke.