Fudbaleri dobojske Sloge Meridian pobijedili su na „Lukama” ekipu Sarajeva rezultatom 3:0 (1:0), u susretu 12. kola Premijer lige BiH.

Sloga je povela već u četrtvom minutu kada je mrežu Muhameda Šahinovića zatresao Dejan Vidić na asistenciju Tonija Jovića. Domaći su duplirali vođstvo u 78. minuti, preko Miloša Nikolića koji je bio najviši u skoku u petercu gostiju. Konačnih 3:0 za Slogu postavio je u sudijskoj nadoknadi Danilo Šipovac, koji je nakon uspješno izvedenog kontranapada izašao sam pred Šahinovića i poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Nakon nepotpuno odigranog 12. kola Dobojlije zauzimaju šestu poziciju na prvenstvenoj tabeli sa 18 osvojenih bodova.

U narednom 13. kolu Sloga gostuje Željezničaru na Grbavici.

Pripremio: Igor Jovanović