DOBOJ – Rukometaši Sloge zabilježili su treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu savladavši ekipu Bosna Vispak iz Visokog rezultatom 36:29. Dobojlije su od samog početka zaigrale svoju igru. Nisu dozvolili gostima ni traćak nade da mogu nešto da urade u ovom susretu.

Sloga otvara utakmicu sa tri uzastopna gola za vođstvo 3:0. U 17. minutu Sloga je imala plus pet 9:4. Igrao se 25. minut kada je Sloga nakon serije 6:0 došla do dvocifrene razlike 16:6. Gosti tada prave seriju 3:0 i smanjuju zaostatak na 16:9. Domaći sastav na odmor odlazi sa prednošću 18:10.

I u nastavku izabranici Marija Kelentrića bili su bolji. Serijom od četiri gola u nizu u 44. minutu imali su velikih 11 golova viška 26:15. U posljednjih deset minuta priliku su dobili svi igrači Sloge. Do kraja susreta Visočani su samo uspjeli da spuste zaostatak ispod deset golova. Na kraju trijumf Dobojlija 36:29.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Vladimir Stanković sa 8 i Artem Iunin sa pet golova. Kod gostiju istakli su se Mahir Burić sa 7 i Nikola Bećejac sa 4 gola. Izvrstan na golu bio je Milutin Bogdanović koji je sakupio 11 odbrana.

SLOGA – BOSNA VISPAK 36:29 (18:10)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima. Bez publike. Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba iz Sarajeva). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga 5(3), Bosna Vispak 7(6). Isključenja: Sloga 4, Bosna Vispak 8 minuta.

SLOGA: Bogdanović (11 odbrana), Stojanović 3, Vladan Đurđević 3(1), Tulendić 2, Perović 4, Vladimir Stanković 8, Borislav Stanković, Bubić 3, Dejanović, Zekić 3(2), Ristić, Knežević 3, Miličević 2, Iunin 5, Bajović (odbrana). Trener: Mario Kelentrić.

BOSNA VISPAK: Osmanhodžić 2 Ahmetaš, Burić 7(5), Enes Sirćo (3 odbrane), Bajrić, Hasagić 2, Irhad Alihodžić (4 odbrane, sedmerac), Keso 1, Aldin Alihodžić, Bećejac 4, Buljina 2, Praščević 2, Sead Sirćo 1(1), Adnan Jamaković 3, Hrnjić 2, Emrah Jamaković 3. Trener: Milan Hovorka.

Ostali rezultati 20. kola:

Tabela:

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: SportDC

Prethodni članakDOBOJ: Poziv autorima da dostave radove za časopis “Značenja”
Naredni članakDOBOJ: Futsaleri na korak do plasmana u Premijer futsal ligu BiH (FOTO)