Predsjednik Ujedinjene Srpske Nenad Stevandić smatra da vlast i opozicija u Republici Srpskoj treba da razgovaraju o vitalnim pitanjima za Republiku kao što su izborni zakon, bonska ovlaštenja, novi visokih predstavnik i moguće ustavne promjene, te ukazao da nema potrebe za verbalnim ratom među političkim liderima.

“Budući da je u Republici Srpskoj nastavljen verbalni rat među političkim liderima oko svake izjave i teme, treba da, u skladu sa zajedničkim zaključkom na sastanku kod predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, sjednemo i razgovaramo o vitalnim stvarima koji su iznad ličnih, političkih ili pojedinačnih interesa”, izjavio je Stevandić.

On je rekao da se verbalni rat vodi i oko slučaja izmještanja crkve u Konjević Polju, te pričom o 9. januaru, te istakao da politička targetiranja nisu dobra po Republiku Srpsku, bez obzira o kojoj političkoj partiji je riječ.

“Pravo mjesto je da sjednemo svi zajedno, da se dogovorimo šta ćemo dalje. Moje zadovoljstvo je da iznesem da je to stav Ujedinjene Srpske”, izjavio je Stevandić novinarima u Doboju, nakon sjednice Glavnog odbora.

Stevandić je naveo da je Glavni odbor danas podržao kadar ove stranke na rukovodećim mjestima, a čija su preduzeća dobila pozitivan revizorski izvještaj i povećanim prihodima doprinose rast republičkog budžeta, poput “Pošta Srpske” i Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske.

On je rekao da je prihvaćen izvještaj Radne grupe za pregovore o stanju i odnosima sa koalicionim partnerima, kao i plan Tima za razvoj, koji predviđa da se topli obrok vrati u Zakon o platama i koji se odnosi na više od 60.000 radnika u javnom sektoru, prosvjeti, kulturi i zdravstvu.

“Osuđen je potez u Savjetu ministara da se ne produži odluka o preferencijalima za domaća preduzeća i naši timovi su izračunali da će na taj način na nivou BiH nastati gubitak od 440.000.000 KM, i oko 24,5 odsto budžeta”, izjavio je Stevandić.

Stevandić smatra da trebaju biti smijenjeni ili politički kažnjeni oni ministri koji su o tome odlučivali, s obzirom na to da su Vlada Republike Srpske, Privredna komora i poslodavci tražili da se ta odluka produži.

Foto: srna.rs

Izvor: SRNA

Prethodni članakDOBOJ: Vasić: Nije sporna koalicija, već nesprovođenje koalicionog sporazuma
Naredni članakDOBOJ: U toku radovi na uređenju stadiona u Osječanima (FOTO)