Fudbaleri dobojske Sloge Meridian odigrali su neriješeno 1:1 sa liderom na tabeli – ekipom Širokog Brijega na stadionu „Dr Milan Jelić” u Modriči, u susretu 6. kola M:tel Premijer lige BiH.

U prvom poluvremenu gosti su bili za nijansu bolja ekipa i poveli su u 38. minutu meča golom Marijana Ćavara iz jedanaesterca. S tim rezultatom otišlo se na odmor.

Sloga je u drugo poluvrijeme ušla sa mnogo više želje, htjenja i energije, te je kao plod iz takve igre i zalaganja došao i izjednačujući gol, koji je u 50. minutu iz slobodonog udarca postigao Aleksandar Milaković uz pomoć nesigurnog gostujućeg golmana. Sloga je do kraja susreta pokušavala da dođe i do tri boda, ali su kiša i klizav teren učinili svoje da rezultat na semaforu do kraja utakmice ostane nepromijenjen.

Nakon nepotpuno odigranog šestog kola Sloga zauzima šesto mjesto na tabeli sa pet osvojenih bodova iz isto toliko odigranih urakmica sa gol razlikom 11:10 (+1).

U narednom 7. kolu koje je na programu 27. avgusta (subota) Sloga Meridian gostuje u Konjicu gdje će se sastati sa ekipom Igmana.