Fudbaleri dobojske Sloge Meridian ubjedljivo su poraženi na „Lukama” od ekipe Sarajeva rezultatom 0:4 (0:2), u prvenstvenom susretu 29. kola Wwin lige BiH.
Sarajevo je povelo u 21. minuti golom Turkeša, koji je rutinski savladao Erića na golu Sloge. Isti igrač je u 38. minuti duplirao vodstvo gostiju nakon asistencije Gordezianija s desne strane. Tim rezultatom se otišlo na odmor.
Na samom početku drugog poluvremena Sarajlije dolaze do trećeg gola, Erić je odbranio udarac Turkeša, ali na odbijanac je natrčao Fransis Kjeremeh i zakucao je u mrežu domaćih. Konačnih 4:0 za Sarajevo svojim trećim golom na utakmici postavio je danas više nego raspoloženi Turkeš.
Nakon nepotpuno odigranog dvadesetdevetog kola Dobojlije zauzimaju petu poziciju na ligaškoj tabeli sa 41 osvojenim bodom i gol razlikom 31:39 (-8).
U narednom 29. kolu Sloga Meridian gostuje na Grbavici sarajevskom Željezničaru.
Pripremio: Igor Jovanović
Foto: rtvdoboj.org
RTV Doboj