Fudbaleri dobojske Sloge Meridian poraženi su na gostovanju u Sarajevu na stadionu „Grbavica” od ekipe Željezničara rezultatom 4:1 (1:1) u susretu 23. kola Prmeijer lige BiH

Željezničar je poveo u 21. minutu golom Santosa Rodrigesa Klerismarija. Igrao se 35. minut utakmice kada Sloga Meridian golom Milana Lalića na asistenciju Nemanje Mihajlovića dolazi do izjednačenja. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaći su ponovo poveli u 50. minutu, mrežu Sloge zatresao je Sulejman Krpić. Željezničar je duplirao vođstvo u 60. minutu, kada je nakon prethodno dosuđenog jedanaesterca sa bijele tačke precizan bio Semir Stilić. Konačnih 4:1 na semaforu postavio je u 78. minutu, krilni napadač domaćih Ganac Džozef Amoa.

Nakon nepotpuno odigranog dvadesettrećeg kola Dobojlije zauzimaju deseto mjesto na tabeli sa 23 osvojena boda i gol razlikom 30:42 (-12).

U narednom 24. kolu koje je na programu 1. aprila, Sloga Meridian će u Modriči na stadionu „Dr Milan Jelić” dočekati ekipu mostarskog Veleža.