DOBOJ – Rukometaši Sloge su sa novim trenerom Miljanom Stanićem na njegovom debiju savladali ekipu Goražda rezultatom 38:32. Sloga je cijelim tokom meča diktirala ritam i svoju igru, te na kraju zasluženo slavila.

Gosti su imali samo početno vođstvo od 1:0. U 6. minutu Sloga je imala prednost 4:2. U toku je bio 16. minut kada Dobojlije stižu do plus četiri 12:8 Gosri se ne predaju i uspijevaju da smanje zaostatak na minus dva 11:13 (22. minut). U samom finišu prvog dijela utakmice Sloga serijom 4:0 dolazi do plus šest 19:13. Do odmora su prednost uvećali na 21:14.

Drugo poluvrijeme bilo je u potpunom egalu. Sloga je održavala svoju prednost. U toku je bio 37. minut kada su Dobojlije imale najveću razliku u svoju korist 26:17. Goraždani sa četiri gola u nizu smanjuju na 26:21. U preostalom vremenu do kraja utakmice igralo se gol za gol. Sloga je na kraju slavila 38:32.

-Čestitam svojim igračima na borbenosti i pobjedi. Ovo je moj povratak u bosanskohercegovački rukomet. U odnosu na dane kada sam igrao u Slogi ovo je znatno mlađa ekipa koju sada vodim sa klupe. U principu sam zadovoljan pobjedom protiv ekipe Goražda. U narednom periodu želimo smanjiti pad u igri kao što je bilo u drugom poluvremenu. Vjerujem da će to sve biti bolje uz jedan kvalitetan rad. Mora se još raditi da bi se neke stvari ispravile. Treba razbiti psihološku barijeru koju su igrači pokazali u prethodnih pet kola – rekao je novi trener Sloge, Miljan Stanić.

Najzaslužniji za trijumf sloge bili su Milutin Bogdanović sa 11 odbrana, te Radomir Stojanović i Vladan Đurđević sa po devet golova. Kod gostiju najefikasniji su bili Haris Jamak sa šest i Harun Djana sa pet golova.

SLOGA – GORAŽDE 38:32 (21:14)

Stadion sportskih igara. Gledalaca: 300. Sudije: Elvir Hasić i Adnan Nurić (oba iz Gračanice). Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Sedmerci: Sloga 4(3), Goražde: 4(4). Isključenja: Sloga 6, Goražde 2 minuta.

SLOGA: Bogdanović (11 odbrana), Blagojević, Stojanović 9 (2), Đurđević 9, Stanković 6, Marković, Tulendić 1 (1), Bogdan Peštić 1, Nemanja Peštić 3, Simić, Ristić 3, Miličević 3, Maričić 3, Dejanović, Đurić, Bajović (3 odbrane). Trener: Miljan Stanić.

GORAŽDE: Pleh, Hubanić 1, Čamo 4, Pušilo 4, Uglješa 2(2), Božić 1, Djana 5, Jamak 6, Fejzić, Hamzić (11 odbrana, Osmanković 4, Beširević (3 odbrane), Žiga 1, Ćurovac, Dedović 4(2). Trener: Kasim Kamenica.

Novinar: Nenad Vasić

Izvor: SportDC

Prethodni članakRadmanović: Zasluge za moć partije pripadaju Dodiku