Sportsko–ribolovno društvo „Bosna“ iz Doboja koje postoji šest decenija bilo je domaćin osmog po redu Međunarodnog varaličarskog kupa 2024. Takmičenje je održano u trebavskom mjestu Bušletić, na ušću rijeke Lukavice u Bosnu, a okupilo je preko 100 ljubitelja ribolova iz zemalja bivše Jugoslavije.

Pravila takmičenja su da se lovi vještačkim mamcima. Cilj je da se upeca riba grabljivica veća od 10 cm i da bude ulovljena u predjelu glave, što znači da su napale varalicu. Pobjednik je onaj ko osvoji najviše bodova, a koliko zavisi od vrste ribe koju ulove, jer svaka nosi različiti broj bodova.

Varaličarenje je izuzetna tehnika ribolova koja mnogo pruža ribolovcu.

Som, štuka, smuđ, bucov, bandar i klen su grabljivice koje su mogle da se upecaju. Takmičarima je pošlo za rukom da najviše ulove klena.

Generalni pokrovitelj ove sportske manifestacije bio je grad Doboj. Varaličarski kup otvorio je zamjenik gradonačelnika Slavko Kovačević.

Oni najbolji na kraju takmičenja nagrađeni su vrijednim poklonima. Najbolji u kategoriji djece do 16 godina bio je Aleksa Ostojić iz Doboja, dok je u seniorskoj grupi prvo mjesto osvojio Slobodan Malinović iz Ćuprije. Najveću ribu, soma od 105 cm ulovio je takmičar iz Broda Zoran Đilas.