Fudbaleri Trebave pobjednici su Kupa Gradskog fudbalskog saveza (GFS) Doboj pošto su sinoć u finalu u Osječanima, nakon preokreta, savladali odličnu ekipu Borca iz Bosanskih Lužana rezulttom 2:1.

Borac je dominirao u prvom poluvremenu, a plod takve igre bio je vodeći pogodak kapitena Vitomira Pivaša u 40. minutu iz kaznenog udarca. I u nastavku su gosti dominirali, stvorili dvije-tri povoljne prilike za postizanje pogotka i osiguranje trijumfa, ali kao što to obično u fudbalu biva, neiskorištene šanse brzo su stigle na naplatu. Igrao se 79. minut kada je Stefan Cvijanović donio poravnanje rezultata. To kao da je ulilo dodatnu snagu domaćim igračima, koji su nošeni podrškom navijača zaigrali mnogo bolje, a nagrađeni su u posljednjem minutu kada je nakon kornera stoper Predrag Gojković glavom matirao Mitrića i donio veliko slavlje domaćim simpatizerima.

Po završetku finala plakete službenim licima utakmice uručio je član Izvršnog odbora (IO) GFS Doboj Radoslav Ristić. Pehar i medalje poraženom finalisti uručio je član IO GFS Doboj Zoran Jovanović, a prelazni i pehar u trajno vlasništvo kapitenu Trebave Željku Steviću predao je predsjednik GFS Doboj Miroslav Kršić.

Trebava – Borac (BL) 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Pivaš (40. minut) iz kaznenog udarca, 1:1 Cvijanović (79), 2:1 Gojković (90.). Stadion „Đokin trn“ u Osječanima. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Dejan Lazić i Danijel Mićić (oba iz Doboja). Četvrti sudija: Darko Vukojević (Doboj). Delegat: Ostoja Marković (Čečava). Žuti kartoni: Goranović, Gojković, Malčić i Cerovac (Trebava), Bašić (Borac).

TREBAVA: Blagojević, Miletić (od 78. Živanović), Stević, Malčić, Đokić (od 72. Todić), Đurčić, Goranović, Gojković, Petrović (od 77. Ploskić), Cerovac, Cvijanović. Trener: Predrag Pejkić.

BORAC (BL): Mitrić, Rajak, Ćorić, Vaslić, Tadić (od 65.M.Marinković), Pivaš, Gostimirović (od 8. Trutina, od 80.Savić), Radoja, Makivić, Bašić, G. Marinković. Trener: Željko Simić.

Novinar: Goran Stojanović