Sinoć je odigrana utakmica 5. kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine između Doboja i gostujuće ekipe Sloge iz Gornjeg Vakufa. Doboj je slavio rezultatom 3:1.

Doboj je odmah na početku bolje započeo utakmicu, a futsalere iz grada sa tri rijeke je predvodio trenerski tandem „dobojski Spaleti” Radoslav Ristić i Ammar Omerčić. Odlična igra i pozitivan rezultat je bio zagarantovan.

Futsal klub Doboj

Odmah u četvrtoj minuti utakmice Doboj je došao u vođstvo golom odličnog Envera Buljubašića. Samo četiri minute kasnije na 2:0 povećava iskusni Asmir Hadžikadunić. Međutim, u sedamnaestoj minuti igrači ekipe iz Gornjeg Vakufa uzvraćaju i vođstvo Dobojlija na 2:1, smanjuje Admir Zukan.

MNK Sloga Gornji Vakuf

Ristić i Omerčić u nastavku vrše odličnu kombinaciju iskusnih igrača i onih mlađih, poput Srđana Ćatića i Milana Radulovića koji su po potrebi ubrzavali igru. Bilo je očigledno da ekipi Sloge iz Gornjeg Vakufa ne štimaju te česte promjene ritma koje su forsirali Ristić i Omerčić, tako da Almir Pokvić, trener gostujućeg tima nije imao pravi odgovor. Na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 2:1 za Doboj.

Ammar Omerčić i Radoslav Ristić/Futsal klub Doboj

U drugom poluvremenu gosti pojačavaju napad ne bi li došli do izjednačenja, međutim nailaze na fantastičnu i veoma čvrstu odbranu domaće ekipe. Ako bi neki šut i ugrožavao gol Doboja, to je prilično lako zaustavljao raspoloženi golman Demir Alibegović – Crni.

Trenerski tandem Ristić – Omerčić i cijela ekipa Doboja zajedno sa predsjednikom kluba Davorom Savićem, nisu krili radost i zadovoljstvo zbog osvojenih prvih bodova u ovoj sezoni.

Doboj je u prvenstvo ušao sa podmlađenim timom, a prva četiri kola Dobojlije su imale težak raspored. Tri utakmice su igrali u gostima, a jednu na domaćem terenu kada su za protivnika imali prvaka države – Mostar SG, tako da su sve do sinoć bili bez bodova i sa gorkim ukusom poraza. Ova prva tri boda su podigla raspoloženje i samopouzdanje igračima Doboja, ali i njihovim trenerima.

Radoslav Ristić je optimista kada je nastavak prvenstva u pitanju..

Radoslav Ristić/ Futsal klub Doboj

-Nakon četiri kola u kojim nismo osvojili nijedan bod, mogu samo reći da smo prve dvije utakmice odigrali loše, ali posljednje dvije u Tuzli i Sarajevu, igrali smo bolje. Te zadnje utakmice izgubili smo identičnim rezultatom 4:2. Mislim da smo u tim mečevima igrom zaslužili bolji rezultat. Večeras nam se to vratilo i osvojili smo prve bodove u ovoj sezoni, evo tek u petom kolu. Međutim, ova ekipa ne zaslužuje da bude na posljednjem mjestu. Sada smo prestigli ekipu Sloge i nalazimo se na devetoj poziciji. Treba imati u vidu da zaostajemo samo po bod za sedmom i osmom, a dva boda za šestom pozicijom. Mislim da ćemo tek pokazati pravu sliku naše ekipe. Ovaj tim ima dobar kvalitet i sigurno će u narednom periodu ostvariti bolje rezultate i pobjeći iz zone koja vodi u plej-aut jer nama je cilj da uđemo u plej-of. Ja mogu garantovati da ćemo na kraju ići u plej of’ – izjavio je Radoslav Ristić, trener Futsal kluba Doboj.

U narednom kolu Doboj gostuje u Tuzli kod ekipe Salines.

Izvor: Sportimladi

Prethodni članakPogledajte svoje šake: Mnogo toga govore o stanju vašeg zdravlja
Naredni članakDOBOJ: Trijumf Sloge protiv Borca u Banjaluci