Košarkaši Sakramento Kingsa izgubili su pred domaćom publikom od Los Anđeles Lejkersa 129:113.

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica odigrali su ispodprosječne partije.

Bogdanović je za 28 minuta ostvario učinak od osam poena, dva skoka i jedne asistencije, uz 3/8 iz igre.

Bjelica je postigao poen više (9p) i uz to je imao tri skoka i tri asistencije i identičan šut iz igre kao njegov kolega iz reprezentacije (3/8).

Kingsi su utakmicu ispustili u prvoj četvrtinu koju su izgubili rezultatom 44:22. Do kraja duela ekipa Luka Voltona pokušavala je da se vrati u duel, međutim nisu imali dovoljno raspoloženih igrača.

Lejkersi su odigrali rutinsku utakmicu, Džejms i Dejvis nisu mnogo forsirali i ovo je bila sjajna timska pobjeda za ekipu iz “grada anđela”.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Dieron Foks sa 24 poena, šest skokova i pet asistencija, a pratio ga je Heri Džejls sa 16 i osam skokova.

Lejkerse je do pobjede predvodio Entoni Dejvis sa 21 poenom, Džejms je ostvario tripl-dabl (15p, 10sk, 11as), dok su dvocifreni još bili Bredli (19p), Rondo (13p i 8as), Kaldvel-Poup 15p, Karuzo 13p i Kuzma 12p.

Sakramento ima skor 18/31, a Los Anđeles 37/11.