Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan 92:86 u 18. kolu ABA lige.

Izabranici Dragana Šakote revanširali su se najvećem rivalu za poraz u prvom dijelu sezone.

Zvezda je ostvarila veoma važnu pobjedu u borbi za plej-of i sada ima skor 12/6, a Partizan je na 14/4.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bili Beron sa 26 poena. Amerikanac je odigrao sjajnu utakmicu i bio je najzaslužniji za pobjedu crveno-bijelih.

Njega su pratili Lazić sa 12 i Davidovac sa 11 poena. Veliku ulogu imao je i Kuridža koji je pogodio ključna bacanja na 37 sekundi do kraja.

Poražene je predvodio Nemanja Gordić sa 14 poena, Pejdž i Јaramaz su imali po 13, dok je Volden ubacio 12.

Utakmica je otvorena u odličnom ritmu. Igralo se koš za koš i nijedna ekipa nije uspjela da dođe do veće prednosti.

Do kraja četvrtine gledali smo priličnu tečnu košarku, nije bilo mnogo prekida i poslije deset minuta igre rezultat je bio 25:23 za Zvezdu.

Na startu druge dionice izabranici Dragana Šakote zaigrali su bolje u odbrani i to je dalo rezultata. Crno-bijeli su upali u krizu na četiri minuta do kraja poluvremena Zvezda je imala dvocifrenu prednost (40:27).

Trinkijeri je pozvao tajm-aut i on je očigledno dao rezultata s obzirom da je Partizan do kraja druge četvrtine uspio potpuno da se vrati u meč.

Gordić je pogodio nekoliko šuteva, uključio se i Pejdž i “dlanom o dlan” Partizan se vratio u igru.

Zvezda je loše odigrala posljednjih nekoliko minuta na poluvremenu je imala svega dva poena prednosti, 44:42.