Banjalučki Borac izgubio je sa 2:0 od sarajevskog Željezničara u četvrtfinalu Kupa BiH na Gradskom stadionu u Banjaluci.

U prvom poluvremenu utakmice nije bilo izglednih prilika za pogodak ni za jedan tim. Domaćin je zaprijetio u 23. minutu susreta, ali je Vranješ loše šutirao glavom.

Željezničar je prijetio u 31. minutu meča nakon udarca Sadikovića, ali je Kukrika bio siguran. Sadiković je imao posljednju priliku u prvom poluvremenu, ali je njegov pokušaj izblokirao Ćosić. Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova.

Gosti su u drugom poluvremenu bili sigurniji i u 66. minutu poveli sa 1:0, nakon autogola Јaničića nakon centaršuta Pavića.

Željezničar je do pobjede došao četiri minuta kasnije upečatljivim golom Štilića koji je iskosa s lijeve strane iz šesnaesterca lobovao Kukriku za 2.0.

U polufinale Kupa BiH plasirali su se GOŠK i Zrinjski.