Omladinci Fudbalskog kluba Crvena zvezda eliminisani su u osmini finala Lige šampiona, pošto ih je u Beogradu ubjedljivo sa 3:0 savladala danska ekipa Midtjiland.

Utakmica je odigrana na stadionu Voždovca “na krovu” pred oko tri hiljade gledalaca, koji su imali prilike da vide ofanzivan fudbal na obje strane.

Tako “zvezdina djeca” nisu uspjela pobjedom da proslave 75. rođendan najtrofejnijeg srpskog kluba.

U tako otvorenoj borbi bolje su se snašli gosti, koji su do prednosti došli u 43. minutu, kada je Hautorp Madsen realizovao najstrožu kaznu.

Ekipa trenera Slavoljuba Đorđevića je u nastavku krenula svim silama ka golu protivnika, napadala ali i promašivala šanse, i ostavila puno prostora za kontranapade.

Upravo iz dvije takve situacije dobili su još dva gola.

Oba puta (66. i 74. minut) strijelac je bio sjajni ofanzivni vezista Oliver Јensen.

Time je okončana ipak uspješna kampanja srpskog omladinskog prvaka u eliti. Zvezda je u grupnoj fazi prošla kao druga iz grupe sa Bajernom, Olimpijakosom i Totenhemom, a potom je u šesnaestini finala eliminisala moldavski Šerif u Tiraspolju.

Midtjiland će u četvrtfinalu igrati protiv holandskog Ajaksa.