Fudbaleri Srbije u Beogradu igraju protiv Crne Gore, meč osmog kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Njemačkoj. U toku je drugo poluvrijeme, a rezultat je 3:1 za “Orlove”.

Srbija je u 9. minuti povela sa 1:0 sjajnim pogotkom Aleksandra Mitrovića, da bi Crnoj Gori izjednačenje donio Stevan Јovetić u 36. minuti susreta.

Loše dodavanje Filipa Mladenovića na polovini terena kaznili su vezni fudbaleri Crne Gore, devet minuta prije kraja regularnog dijela prvog poluvremena.

U 74. minuti novi gol Aleksandra Mitrovića za 2:1.

Tri minute kasnije, novo slavlje navijača Srbije, nakon Mitrovića, gol je postigao i Dušan Tadić za 3:1.

Sve je išlo po sredini, Lukić je uposlio Sergeja, ovaj petom produžio do Mitrovića, koji je bio egzekutor za veliko slavlje “Orlova”.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija imaju deset bodova, dva više od komšija, ali i jednu odigranu utakmicu više.

“Orlovi” bi pobjedom prišli praktično na korak od plasmana na završnu smotru, na kojoj ih nije bilo od 2000. godine.

Srbiju poslije ovog susreta očekuje još samo duel sa Bugarskom u Leskovcu, dok će Crnogorci najprije dočekati Litvaniju, a onda gostovati Mađarskoj, sve to u novembru.

Srpska selekcija je u martu, inače, slavila u Podgorici rezultatom 2:0, a dvostruki strijelac za “Orlove” bio je Dušan Vlahović.

Izvor: RTRS

Prethodni članakKecmanović: Cilj procesa – zabrana političkog djelovanja Dodika (VIDEO)