Iako je Vojvodina tokom cijelog toka meča imala veliku prednost nad Tatranom na kraju su slavili pobjedu sa samo jednim golom razlike 25:24. Umalo da u finišu od gotovog naprave veresiju i ispuste sigurnu pobjedu.

U 11.minutu Novosađani su imali prednost 7:2 do koje su došli serijom 5:0. Tatranu je osam minuta bio bez postignutog gola. Vojvodina je igrala izvrsno u odbrani a dobro je branio veteran na golu „lala“ Svetislav Verkić. Vojvodina je prednost od pet golova održavala sve do 23.minuta. Tada Slovaci serijom 3:0 smanjuju zaostatak na minus dva 9:11 (26.minut). Sa TRI gola viška Vojvodina odlazi na odmor, rezultat je glasio 13:10.

U prvih osam minuta drugog poluvremena igralo se gol za gol. U 39.minutu Tatran stiže na samo jedan gol minusa 16:17. Ali onda Vojvodina dodaje gas i sa tri pogotka u nizu dolazi do 20:16 (43.minut). Prednost od četiri gola držali su sve do finiša. U toku je bio 58.minut na semaforu je stajalo 25:21 za Vojvodinu. Sve golove u posljednjih deset minuta za Tatran je postizao Sergio Lopez. U Posljednja dva minuta tri uzastopna gola postiže Tatran i stiže na samo gol zaostatka 24:25. Ipak Vojvodina je krenula u posljednji napad sačuvali su loptu i zabilježili su pobjedu 25:24.

U ekipi Vojvodine najefikasniji su bili Nejc Žmavc, Darko Milenković i Mladen Šotić sa po četiri gola. Kod tatrana neumoljiv je bio Sergio Lopez sa 8 golova, dok je Pavel Hernandez postigao pet golova.

TATRAN PREŠOV – VOJVODINA 24:25 (10:13)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 700. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Siniša Simić (Doboj). Sedmerci: Tatran Prešov 1(1), Vojvodina 4(3). Isključenja: Tatran Preošov 2, Vojvodina 2 minuta.

TATRAN PREOŠOV: Santoš 3, Pačeko, Fech, Linares 4, Krok, Rečičar, Leben (odbrana, sedmerac), Radčenko, Kasatkin 3, Lopez 8, Mihalka 1, Hernandez 5(1), Kolodeti (14 odbrana). Trener: Slavko Goluža.

VOJVODINA: Šijan, Kurteš, Kovačević, Milić 1, Marković, Pribak 3, Ocvirk 2, Vukovljak 1, Verkić (12 odbrana), Žmavc 4, Milenković 4, Rađenović, Ratković 1, Tomić, Nikolić 3, Kljajić 2(1), Šotić 4(2), Andić. Trener: Dragan Kukić.

Izvor: SportDC

Prethodni članakMilenković ostaje u Fiorentini
Naredni članak52.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona “Doboj 2021”: Tatran bolji od Koksa