U posljednjoj utakmici druge takmičarske večeri na dobojskom turnirutatran prešov je savladao debitanta ekipu Koksa iz Finske rezultatom 28:24. Treba reći prema pričama da je trener Tatrana Slavko Goluža tražio neku svoju pravdu, bio je nezadovoljan terminom odigravanja utakmice koja je planirana bila u 17:30. Ona je na kraju pomjerena i igrala se tek u 21 sat.

Od samog starta Tatran je nametnuo svoju igru i ritam. U 6.minutu imali su vođstvo 4:1. Stečenu prednost su uvećavali. Tekao je 23.minut Slovaci su imali sedam golova viška 13:6. Na desetominutni odmor Tatran odlazi sa pet golova razlike 15:10.

Prednost iz prvog poluvremena „Slovaci“ vješto su čuvali i u nastavku. Namjerno smo stavili pod navodnike Slovaci jer ekipa je legija stranaca, kao uostalom i ekipa Koksa. Jedino što su igrali Koksa uspjeli je da priđu na tri gola minusa 22:25 (56.minut). Do kraja Tatran je sačuvao rezultat i slavio 28:24.

U pobjedničkom taboru najefikasniji su bili Tomaš Fech, njegov imenjak rečičar i Nuno Santoš sa po 6 postignutih golova. Kod Koksa Ivn Mošić i Roni Sirjala postigli su po 4 gola.

Danas su na programu utakmice: 17:30: Vojvodina – Koks, 19:15: Tatran – Borac M:tel, 21:00: Koper –Sloga.

KOKS – TATRAN PREŠOV 24:28 (10:15)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 000. Sudije: Gjorgi Načevski i Slave Nikolov (oba iz Sjeverne Makedonije). Delegat: Siniša Simić (Doboj). Sedmerci: Koks 5(4), Tatran Prešov 5(5). Isključenja: Koks 18, Tatran Prešov 4 minuta. Crveni karton: Davor Basarić (Koks) u 12.minutu, Diskvalifikacija (treće isključenje): Temu Taminen (Koks) u 30.minutu.

KOKS: Tengea, Ersin, Ozkur, Đekić 3(1), Mijatović 2, Taminen 2(2), Buljubašić, Lukjančuk 3, Županjac 2(1), Sirjala 4, Mošić 4, Nenita 1, Basarić, Samardžić 3, Šitsko (8 odbrana). Trener: Kaj Keki.

TATRAN PREŠOV: Santos 6(1), Pačeko, Fech 6(4), Linares, Krok, Rečičar 6, Leben (odbrana, sedmerac), Radčenko 2, Kasatkin 4, Lopez 3, Mihalka 1, Kolodeti (9 odbrana). Trener: Slavko Goluža

Izvor: SportDC

Prethodni članak52.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona “Doboj 2021”: Zagrepčani deklasirali Izviđača
Naredni članakGRANIČNI PRELAZI:Pojačana frekvencija vozila na izlazu iz BiH